Montaż klimatyzacji

dobry klimat gorzów wielkopolski

Montaż klimatyzacji

Gorzów Wielkopolski – lubuskie

Dobry Klimat wykonuje montaż klimatyzatorów na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i całego województwa lubuskiego.

Do montażu klimatyzacji niezbędne są pewne informacje, dzięki którym będziemy w stanie dobrać idealne urządzenie dla klienta, dostosowane do jego wymagań.

  • wielkość pokoju lub mieszkania
  • ilość osób
  • wielkość okien
  • piętro budynku
  • czy potrzebne jest grzanie
  • czy potrzebne jest oczyszczanie powietrza
  • miejsce montażu wewnątrz: najczęściej urządzenie potrzebuje ok. 80-100 cm szerokości i ok. 40-50 cm wysokości od sufitu
  • miejsce montażu na zewnątrz: balkon lub elewacja, odprowadzanie grawitacyjne skroplin na zewnątrz, zasilanie z instalacji elektrycznej (najbliższe gniazdko), umożliwiony przepływ powietrza oraz dostęp serwisowy z prawej strony

Pierwszym etapem wizji jest określenie powierzchni (wł. kubatury), którą urządzenie będzie chłodzić lub grzać, czy będzie to tylko jedno pomieszczenie, czy też całe mieszkanie z osobno wydzielonymi pokojami. Następnie mierzona jest wielkość okien, duże znaczenie tutaj ma ich umiejscowienie, gdyż mogą się znajdować od strony nasłonecznionej lub też nie. Ma to wpływ na dobór mocy klimatyzatora.

W doborze urządzenia potrzebne są jeszcze dwie przydatne informacje, czy klient potrzebuje klimatyzacji do grzania i czy potrzebna jest funkcja oczyszczania powietrza.

Posiadając te dane jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią jednostkę zgodnie z oczekiwaniami klienta, a następnie zająć się jej montażem.

Dobór odpowiedniego miejsca dla jednostki wewnętrznej to bardzo ważny aspekt w całej czynności. Typowy Klimatyzator ścienny potrzebuje ok. 80-100 cm szerokości i ok. 40-50 cm wysokości od sufitu.

Jednostkę zewnętrzną można osadzić w różnych miejscach, takich jak: balkon, elewacja budynku, dach budynku. Na rynku dostępne są specjalne nogi dedykowane agregatom, aby można było je umieścić na podłożu i haki, które zawiesza się na ścianach, a następnie umieszcza na nich urządzenie.

Klimatyzator w trakcie pracy musi mieć odprowadzenie wody. Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to grawitacyjny odpływ, woda dzięki prawom fizyki spływa rurką skroplin do rynny, kratki wodociągowej lub pojemnika. Jeżeli nie istnieje możliwość zastosowania grawitacyjnej metody, stosuje się tzw. pompki, zasilane elektrycznie. Pozwalają one na dowolny kierunek odprowadzania wody.

Klimatyzacja zasilana jest prądem elektrycznym, należy więc pamiętać, że domowa instalacja elektryczna powinna zapewnić możliwość bezpiecznego podłączenia zasilania oraz prawidłowe uziemienie.

Posiadając powyższe informacje jesteśmy w stanie szybko przygotować ofertę cenową dostawy i montażu klimatyzacji w Gorzowie i okolicach idealnie dopasowanej do Państwa potrzeb.

Zalety klimatyzacji

Dobór właściwej klimatyzacji jest podstawą dla wygody i wyrównania wydatków za pobór energii elektrycznej przez urządzenie. Poza tym, jednostka zaciągając powietrze z pomieszczenia filtruje je, a następnie rozprowadza, dając chłód w trakcie trwania upalnych, letnich dni. Kluczowe jest to dla naszego komfortu, ale także dla zdrowia osób starszych oraz tych z chorobami płuc i dróg oddechowych, gdyż zniwelowane jest ryzyko złego samopoczucia, a nawet zasłabnięcia.

W dzisiejszych czasach kryzysu gospodarczego wielu z nas stara się zmniejszać koszty życia ze względu na bardzo wysokie ceny mediów. Klimatyzacja oprócz funkcji chłodzenia posiada także możliwość ogrzewania, co jest ciekawą alternatywą dla klasycznych źródeł ogrzewania. Należy wspomnieć tutaj, że klimatyzacja w funkcji grzania działa jak pompa ciepła, czyli staje się bardzo efektywnym i oszczędnym źródłem ciepła. Ogrzewanie klimatyzacją może być nawet kilkukrotnie tańsze niż innymi systemami.

Kontakt

Doradzimy na każdym etapie inwestycji i zaproponujemy optymalne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami.

+48 609 787 335

Oferowane marki

Sprawdzone rozwiązania od sprawdzonych dostawców.