Serwis klimatyzacji

dobry klimat gorzów wielkopolski

Serwis klimatyzacji

Gorzów Wielkopolski – lubuskie

Dobry Klimat wykonuje przeglądy i serwisy klimatyzatorów na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i całego województwa lubuskiego.

Każdy producent wymaga serwisowania swoich urządzeń przynajmniej raz w roku. Czynność ta jest warunkiem koniecznym do utrzymania gwarancji. W wielu zastosowaniach zaleca się jednak wykonywanie przeglądów 2 lub nawet 4 razy w roku.

Zapewniamy Państwu kompleksowy serwis klimatyzacji:

  • dokładne czyszczenie filtrów i wymienników
  • w razie potrzeby gruntowne czyszczenie chemiczne
  • odgrzybianie
  • sprawdzanie połączeń chłodniczych jednostki wewnętrznej i zewnętrznej
  • sprawdzanie połączeń elektrycznych i poboru prądu
  • sprawdzanie głośności jednostki wewnętrznej i zewnętrznej
  • kontrola odpływu wody
  • przegląd kodów błędów

Przegląd jest niezbędną czynnością dla prawidłowego funkcjonowania klimatyzacji. Występujące w powietrzu bakterie i alergeny osiadają na filtrach i wymiennikach urządzeń. Wymiennik ciepła w klimatyzatorze pracuje na zmianę w wilgotnych i suchych warunkach, co sprzyja rozwojowi drobnoustrojów. Może to stanowić zagrożenie dla zdrowia, dlatego jednym z etapów serwisowania jest dokładne ich wyczyszczenie. Kolejnym krokiem jest użycie specjalistycznych środków grzybobójczych. 

Poza dezynfekcją sprawdzany jest pobór prądu, połączenia chłodnicze pod względem szczelności, połączenia elektryczne, głośność zarówno jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej , odpływ wody oraz kody błędów. Jeżeli owe się pojawiają to zostają zdiagnozowane, a następnie usunięte.

Jak widzicie Państwo, serwis klimatyzacji jest kluczowym procesem rzutującym na żywotność urządzenia. Warto wspomnieć, że po okresie gwarancyjnym dbanie o czystość klimatyzatora jest również ważne ze względu na zdrowie i jakość pracy urządzenia. Usługa wykonywana jest przez nas w Gorzowie Wlkp. i okolicach.

Po gwarancji dbanie o czystość klimatyzatora jest również ważne ze względu na zdrowie, ale tez żywotność urządzenia.

Zalety klimatyzacji

Dobór właściwej klimatyzacji jest podstawą dla wygody i wyrównania wydatków za pobór energii elektrycznej przez urządzenie. Poza tym, jednostka zaciągając powietrze z pomieszczenia filtruje je, a następnie rozprowadza, dając chłód w trakcie trwania upalnych, letnich dni. Kluczowe jest to dla naszego komfortu, ale także dla zdrowia osób starszych oraz tych z chorobami płuc i dróg oddechowych, gdyż zniwelowane jest ryzyko złego samopoczucia, a nawet zasłabnięcia.

W dzisiejszych czasach kryzysu gospodarczego wielu z nas stara się zmniejszać koszty życia ze względu na bardzo wysokie ceny mediów. Klimatyzacja oprócz funkcji chłodzenia posiada także możliwość ogrzewania, co jest ciekawą alternatywą dla klasycznych źródeł ogrzewania. Należy wspomnieć tutaj, że klimatyzacja w funkcji grzania działa jak pompa ciepła, czyli staje się bardzo efektywnym i oszczędnym źródłem ciepła. Ogrzewanie klimatyzacją może być nawet kilkukrotnie tańsze niż innymi systemami.

Kontakt

Doradzimy na każdym etapie inwestycji i zaproponujemy optymalne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami.

+48 609 787 335

Oferowane marki

Sprawdzone rozwiązania od sprawdzonych dostawców.