Pompy ciepła

dobry klimat gorzów wielkopolski

Pompy ciepła

Gorzów Wielkopolski – lubuskie

Dobry Klimat zajmuje się instalacją i serwisem pomp ciepła na terenie Gorzowa Wielkopolskiego oraz całego województwa lubuskiego i okolic.

Pomagamy w doborze odpowiedniego urządzenia poprzez wykonanie niezbędnych pomiarów oraz konsultacji z inwestorem odnośnie osobistych preferencji. Dysponujemy specjalistycznymi urządzeniami i narzędziami, pozwalającymi na profesjonalnie wykonany montaż pomp ciepła.

Zależnie od Państwa preferencji oraz możliwości wykonania instalacji, wspólnie wybieramy rozwiązanie split lub monoblok.

Pompa ciepła split

Pompy ciepła typu split składają się z dwóch jednostek i wymagają wykonania instalacji chłodniczej pomiędzy jednostką wewnętrzną a agregatem (jednostką zewnętrzną). Ich największą zaletą jest brak obecności wody na zewnątrz budynku, czyli brak ryzyka jej zamarznięcia. Wymagane są natomiast uprawnienia i wiedza z zakresu chłodnictwa.

Pompa ciepła monoblok

Pompy ciepła typu monoblok nie wymagają uprawnień i wiedzy z zakresu chłodnictwa podczas montażu. W tych urządzeniach woda grzewcza przygotowywana jest w agregacie na zewnątrz. Należy więc pamiętać o konieczności zabezpieczenia instalacji przed skutkami zamarznięcia wody. Agregaty monoblokowe są większe i cięższe niż splitowe odpowiedniki.

W naszej ofercie posiadamy pompy ciepła następujących producentów:

  • Panasonic
  • Gree
  • Immergas

Zalety pomp ciepła

W czasach dzisiejszych pompy ciepła są bez wątpienia najbardziej ekonomicznymi i zaawansowanymi technologicznie urządzeniami w technice grzewczej.

Ze względu na rodzaj dolnego źródła ciepła, czyli tego, skąd pompa pobiera energię, możemy wyróżnić trzy rodzaje urządzeń:

  • powietrzne pompy ciepła
  • gruntowe pompy ciepła
  • wodne pompy ciepła

Ze względu na źródło energii do pracy pompy ciepła możemy wyróżnić dwa rodzaje urządzeń: pracujące dzięki energii elektrycznej i takie, które do pracy zużywają gaz ziemny (pompy GHP). Dzięki rodzajowi dostarczanej energii wszystkie dodatkowe koszta zostają zniwelowane, w przypadku pomp zasilanych prądem ograniczamy się tylko do zużycia energii elektrycznej i analogicznie, w przypadku pomp GHP, do pracy urządzenia używamy tylko i wyłącznie gazu ziemnego.

Z zasady działania pompy ciepła jasno wynika, że wytwarza ona więcej energii cieplnej niż pobiera ze źródła. Oznacza to, że zasilana prądem elektrycznym pompa ciepła, w zależności od warunków pracy, jest w stanie wytworzyć nawet 7 kW ciepła zużywając jedynie 1 kW energii elektrycznej! Oznacza to 7 – krotnie wyższą efektywność niż grzałka elektryczna.

Połączenie pompy ciepła z przydomową instalacją fotowoltaiczną pozwala zredukować rachunki za ogrzewanie do zera. Warto więc rozważyć taką inwestycję.

Montaż pompy ciepła jest zatem inwestycją, która po stosunkowo niedługim czasie zwraca się i daje komfort życia na długie lata. Decydując się na ten rodzaj ogrzewania jesteście Państwo w stanie dostosować warunki panujące w domu do perfekcji. Dzieje się tak dzięki mnogości funkcji występujących w sterownikach. 

Możliwość podpięcia do istniejącej instalacji

Ciekawym aspektem jest fakt, iż przy montażu nie jest konieczna wymiana tradycyjnych grzejników wysokotemperaturowych oraz wykonywania nowej instalacji niskotemperaturowej. Obecnie produkowane pompy ciepła pozwalają uzyskać temperaturę zasilania na ogrzewaniu nawet do 75 °C. Pompę ciepła można umieścić np. w kotłowni, w miejscu starego kotła stałopalnego lub gazowego.

Kontakt

Doradzimy na każdym etapie inwestycji i zaproponujemy optymalne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami.

+48 609 787 335

Oferowane marki

Sprawdzone rozwiązania od sprawdzonych dostawców.