Montaż pomp ciepła

dobry klimat gorzów wielkopolski

Montaż pomp ciepła

Gorzów Wielkopolski – lubuskie

Procedura montażu pompy ciepła zależy głównie od typu budynku, w którym ma być zamontowana.

Jeżeli jest to nowy dom, projekt powinien obejmować maszynownię (kotłownię) dla montażu jednostki wewnętrznej i niezbędnych elementów instalacji grzewczej oraz przewidywać miejsce montażu jednostki zewnętrznej (agregatu).

Jeżeli jest to istniejący dom, posiadający stary system ogrzewania, należy rozważyć, czy pompa ciepła ma być jedynym źródłem ciepła, czy też współpracować ze starym. Czasem warto jest zostawić stary kocioł. Niestety dofinansowanie wymaga usunięcia starego źródła ciepła.

Bez względu na rodzaj budynku i instalacji, zastosowanie pompy ciepła zawsze jest możliwe i korzystne ekonomicznie. Porozmawiaj z nami o swoich potrzebach, dobierzemy najlepsze rozwiązanie.

Pamiętajmy również, że pompa ciepła, wykorzystując energię elektryczną, nie emituje zanieczyszczeń do otoczenia. Jest to więc bardzo ekologiczne i przyszłościowe źródło ciepła.

Zalety pomp ciepła

W czasach dzisiejszych pompy ciepła są bez wątpienia najbardziej ekonomicznymi i zaawansowanymi technologicznie urządzeniami w technice grzewczej. Możemy wyróżnić dwa rodzaje urządzeń, pracujące dzięki energii elektrycznej i takie, które do pracy zużywają gaz ziemny (pompy GHP). Dzięki rodzajowi dostarczanej energii wszystkie dodatkowe koszta zostają zniwelowane, w przypadku pomp zasilanych prądem ograniczamy się tylko do zużycia energii elektrycznej i analogicznie, w przypadku pomp GHP, do pracy urządzenia używamy tylko i wyłącznie gazu ziemnego.

Z zasady działania pompy ciepła jasno wynika, że wytwarza ona więcej energii cieplnej niż pobiera ze źródła. Oznacza to, że zasilana prądem elektrycznym pompa ciepła, w zależności od warunków pracy, jest w stanie wytworzyć nawet 7 kW ciepła zużywając jedynie 1 kW energii elektrycznej! Oznacza to 7 – krotnie wyższą efektywność niż grzałka elektryczna.

Połączenie pompy ciepła z przydomową instalacją fotowoltaiczną pozwala zredukować rachunki za ogrzewanie do zera. Warto więc rozważyć taką inwestycję.

Montaż pompy ciepła jest zatem inwestycją, która po stosunkowo niedługim czasie zwraca się i daje komfort życia na długie lata. Decydując się na ten rodzaj ogrzewania jesteście Państwo w stanie dostosować warunki panujące w domu do perfekcji. Dzieje się tak dzięki mnogości funkcji występujących w sterownikach. 

Możliwość podpięcia do istniejącej instalacji

Ciekawym aspektem jest fakt, iż przy montażu nie jest konieczna wymiana tradycyjnych grzejników wysokotemperaturowych oraz wykonywania nowej instalacji niskotemperaturowej. Obecnie produkowane pompy ciepła pozwalają uzyskać temperaturę zasilania na ogrzewaniu nawet do 75 °C. Pompę ciepła można umieścić np. w kotłowni, wmiejscu starego kotła stałopalnego lub gazowego.

Kontakt

Doradzimy na każdym etapie inwestycji i zaproponujemy optymalne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami.

+48 609 787 335

Oferowane marki

Sprawdzone rozwiązania od sprawdzonych dostawców.