Serwis pomp ciepła

dobry klimat gorzów wielkopolski

Serwis pomp ciepła

Gorzów Wielkopolski – lubuskie

Dobry Klimat wykonuje przeglądy i serwisy pomp ciepła na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i całego województwa lubuskiego.

Każdy producent wymaga serwisowania swoich urządzeń przynajmniej raz w roku. Czynność ta jest warunkiem koniecznym do utrzymania gwarancji. W wielu zastosowaniach zaleca się jednak wykonywanie przeglądów 2 lub nawet 4 razy w roku.

Zapewniamy Państwu kompleksowy serwis pomp ciepła:

 • dokładne czyszczenie filtrów i wymienników
 • w razie potrzeby gruntowne czyszczenie chemiczne
 • płukanie, napełnianie i odpowietrzanie instalacji
 • sprawdzanie połączeń chłodniczych jednostki wewnętrznej i zewnętrznej
 • sprawdzanie połączeń elektrycznych i poboru prądu
 • sprawdzanie głośności jednostki wewnętrznej i zewnętrznej
 • kontrola pracy pomp obiegowych i zaworów
 • kontrola nastaw i działania automatyki
 • kontrola odpływu wody
 • sprawdzenie efektywności (współczynnik COP)
 • przegląd kodów błędów

Przegląd jest niezbędną czynnością dla prawidłowego funkcjonowania pompy ciepła. Tak ważny element, jak źródło ciepła w domu wymaga, aby jego praca była kontrolowana na bieżąco, w celu zapewnienia efektywnej i bezawaryjnej pracy. Nieprawidłowości w działaniu pompy ciepła lub błędy w użytkowaniu instalacji mogą doprowadzić do przyspieszonego zużycia lub nawet awarii pompy ciepła.

Poza czyszczeniem sprawdzany jest pobór prądu, połączenia chłodnicze pod względem szczelności, połączenia elektryczne, głośność zarówno jednostki wewnętrznej jak i zewnętrznej, nastawy i działanie automatyki, odpływ wody oraz kody błędów. Jeżeli owe się pojawiają to zostają zdiagnozowane, a następnie usunięte.

Jak widzicie Państwo, serwis pomp ciepła jest kluczowym procesem rzutującym na żywotność urządzenia. Warto wspomnieć, że po okresie gwarancyjnym dbanie o czystość pompy ciepła jest również ważne ze względu na komfort i jakość pracy urządzenia. Usługa wykonywana jest przez nas w Gorzowie Wielkopolskim i okolicach.

Po gwarancji dbanie o stan techniczny pompy ciepła jest również ważne ze względu na komfort, ale tez żywotność urządzenia.

Zalety pompy ciepła

W czasach dzisiejszych pompy ciepła są bez wątpienia najbardziej ekonomicznymi i zaawansowanymi technologicznie urządzeniami w technice grzewczej. Możemy wyróżnić dwa rodzaje urządzeń, pracujące dzięki energii elektrycznej i takie, które do pracy zużywają gaz ziemny (pompy GHP). Dzięki rodzajowi dostarczanej energii wszystkie dodatkowe koszta zostają zniwelowane, w przypadku pomp zasilanych prądem ograniczamy się tylko do zużycia energii elektrycznej i analogicznie, w przypadku pomp GHP, do pracy urządzenia używamy tylko i wyłącznie gazu ziemnego. Montaż pompy ciepła jest zatem inwestycją, która po stosunkowo niedługim czasie zwraca się i daje komfort życia na długie lata. Decydując się na ten rodzaj ogrzewania jesteście Państwo w stanie dostosować warunki panujące w domu do perfekcji. Dzieje się tak dzięki mnogości funkcji występujących w sterownikach. 

Możliwość podpięcia do istniejącej instalacji

Ciekawym aspektem jest fakt, iż przy montażu nie jest konieczna wymiana tradycyjnych grzejników oraz instalacji niskotemperaturowej. Wszystko jest po prostu ze sobą kompatybilne. Pompę ciepła można umieścić np. w kotłowni, w miejscu starego pieca.

Kontakt

Doradzimy na każdym etapie inwestycji i zaproponujemy optymalne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami.

+48 609 787 335

Oferowane marki

Sprawdzone rozwiązania od sprawdzonych dostawców.