Montaż rekuperacji

dobry klimat gorzów wielkopolski

Montaż rekuperacji w Twoim domu

Gorzów Wielkopolski – lubuskie

Procedura montażu rekuperacji zależy od kilku czynników.

Wykonywanie każdej instalacji powinno być przeprowadzone na podstawie projektu.

W nowobudowanych domach najczęściej rekuperator umieszcza się w kotłowni, a kanały doprowadzające i odprowadzające powietrze z pomieszczeń układane są bezpośrednio na stropie między kondygnacjami, w warstwie izolacji.

Jeżeli mówimy o istniejącym domu, sytuacja jest trudniejsza, ale nie niemożliwa. Należy znaleźć odpowiednie miejsca prowadzenia kanałów i dodatkowo je zaizolować, co wiąże się ze zwiększonym kosztem.

Bez względu na rodzaj budynku i instalacji, zastosowanie rekuperacji zawsze jest możliwe i korzystne ekonomicznie. Porozmawiaj z nami o swoich potrzebach, dobierzemy najlepsze rozwiązanie.

Pamiętajmy również, że rekuperacja nie tylko poprawia jakość powietrza w domu, ale również odzyskuje ciepło, tym samym przyczyniając się do oszczędności energii na ogrzewanie.

Zalety rekuperacji w domu i mieszkaniu

Wentylacja naturalna (grawitacyjna), czyli dawniej stosowane kominy wentylacyjne do usuwania ciepłego powietrza dzięki zjawisku konwekcji posiada dwie fundamentalne wady.

Po pierwsze, ciepłe powietrze wiąże się z dużymi stratami ciepła, czyli kosztami ogrzewania.

Po drugie, układ taki działa skutecznie zimą, gorzej latem. Czyli nie mamy wpływu na stan powietrza w domu.

Instalacja rekuperacji pozwala precyzyjnie dobrać odpowiednią ilość powietrza, ze względu na ilość i aktywność osób, wykonywane czynności i pracujące urządzenia. Działa to niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. Dodatkowo, poza filtracją powietrza nawiewanego, rekuperator odzyskuje ciepło z wywiewanego powietrza, ogrzewając tym samym powietrza nawiewane, co prowadzi do sporych oszczędności na ogrzewaniu.

Atrakcyjna jest też możliwość połączenia rekuperacji z systemem chłodzenia a nawet ogrzewania.

Dobór właściwej rekuperacji do domu i mieszkania jest podstawą dla wygody i zachowania prawidłowego stanu powietrza w domu, szczególnie dla osób cierpiących na alergie. Rekuperacja pozwoli również na oszczędność energii, dzięki odzyskowi ciepła.

Kontakt

Doradzimy na każdym etapie inwestycji i zaproponujemy optymalne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami.

+48 609 787 335

Oferowane marki

Sprawdzone rozwiązania od sprawdzonych dostawców.