Serwis rekuperacji

dobry klimat gorzów wielkopolski

Serwis rekuperacji

Gorzów Wielkopolski – lubuskie

Dobry Klimat wykonuje przeglądy i serwisy rekuperacji na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i całego województwa lubuskiego.

Każdy producent wymaga serwisowania swoich urządzeń przynajmniej raz w roku. Czynność ta jest warunkiem koniecznym do utrzymania gwarancji. W wielu zastosowaniach zaleca się jednak wykonywanie przeglądów 2 lub nawet 4 razy w roku.

Zapewniamy Państwu kompleksowy serwis rekuperacji:

  • dokładne czyszczenie filtrów i wymienników
  • w razie potrzeby gruntowne czyszczenie chemiczne
  • chemiczne i mechaniczne czyszczenie instalacji/kanałów
  • sprawdzenie przepływów powietrza
  • sprawdzanie połączeń elektrycznych i poboru prądu
  • sprawdzanie głośności rekuperatora
  • kontrola nastaw i działania automatyki
  • kontrola odpływu wody
  • przegląd kodów błędów

Przegląd jest niezbędną czynnością dla prawidłowego funkcjonowania rekuperatora. Nieprawidłowości w działaniu rekuperatora lub błędy w użytkowaniu instalacji mogą doprowadzić do przyspieszonego zużycia lub nawet awarii.

Poza czyszczeniem sprawdzany jest pobór prądu, przepływy powietrza, połączenia elektryczne, głośność rekuperatora, nastawy i działanie automatyki, odpływ wody oraz kody błędów. Jeżeli owe się pojawiają to zostają zdiagnozowane, a następnie usunięte.

Jak widzicie Państwo, serwis rekuperacji jest kluczowym procesem rzutującym na żywotność urządzenia. Warto wspomnieć, że po okresie gwarancyjnym dbanie o czystość rekuperacji jest również ważne ze względu na komfort i jakość pracy urządzenia. Usługa wykonywana jest przez nas w Gorzowie Wlkp. i okolicach.

Po gwarancji dbanie o stan techniczny rekuperatora jest również ważne ze względu na komfort, ale tez żywotność urządzenia.

Zalety rekuperacji w domu i mieszkaniu

Wentylacja naturalna (grawitacyjna), czyli dawniej stosowane kominy wentylacyjne do usuwania ciepłego powietrza dzięki zjawisku konwekcji posiada dwie fundamentalne wady.

Po pierwsze, ciepłe powietrze wiąże się z dużymi stratami ciepła, czyli kosztami ogrzewania.

Po drugie, układ taki działa skutecznie zimą, gorzej latem. Czyli nie mamy wpływu na stan powietrza w domu.

Instalacja rekuperacji pozwala precyzyjnie dobrać odpowiednią ilość powietrza, ze względu na ilość i aktywność osób, wykonywane czynności i pracujące urządzenia. Działa to niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. Dodatkowo, poza filtracją powietrza nawiewanego, rekuperator odzyskuje ciepło z wywiewanego powietrza, ogrzewając tym samym powietrza nawiewane, co prowadzi do sporych oszczędności na ogrzewaniu.

Atrakcyjna jest też możliwość połączenia rekuperacji z systemem chłodzenia a nawet ogrzewania.

Dobór właściwej rekuperacji do domu i mieszkania jest podstawą dla wygody i zachowania prawidłowego stanu powietrza w domu, szczególnie dla osób cierpiących na alergie. Rekuperacja pozwoli również na oszczędność energii, dzięki odzyskowi ciepła.

Kontakt

Doradzimy na każdym etapie inwestycji i zaproponujemy optymalne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami.

+48 609 787 335

Oferowane marki

Sprawdzone rozwiązania od sprawdzonych dostawców.