Rekuperacja do domu i mieszkania

dobry klimat gorzów wielkopolski

Rekuperacja do Twojego domu

Gorzów Wielkopolski – lubuskie

Dobry Klimat zajmuje się instalacją i serwisem rekuperacji na terenie Gorzowa Wielkopolskiego i w całym województwie lubuskim i okolicach.

Rekuperacja to nic innego jak wentylacja mechaniczna, która umożliwia odzyskanie ciepła z wywiewanego powietrza.

  • odzyskiwanie ciepła z wywiewanego powietrza
  • funkcja chłodzenia nawiewanego powietrza latem
  • oczyszczanie powietrza ze smogu i alergenów
  • możliwość doprowadzenia powietrza do każdego pomieszczenia z osobna

Rekuperator to urządzenie, które za pomocą dwóch wentylatorów usuwa powietrze z pomieszczeń i zastępuje go powietrzem przefiltrowanym i świeżym, zaciągniętym z zewnątrz. Centrala wentylacyjna posiada rozbudowany system rur, są one rozprowadzone po całej powierzchni domu, zazwyczaj w przestrzeni stropu. Dzięki takiemu zastosowaniu można doprowadzić czyste powietrze do każdego z pokojów. W pomieszczaniach tzw. brudnych czyli kuchnia, łazienka, garderoba czy wiatrołap stosuje się wywiewy. Ich rolą jest wyciąganie zanieczyszczonego powietrza wprost do rekuperatora, który odzyskuje ciepło tym samym ogrzewając strumień nawiewany.

Dla uzyskania idealnego efektu stosujemy specjalne anemostaty pozwalającymi na precyzyjny i pożądany przepływ powietrza.

Na wejściu powietrza zewnętrznego do rekuperatora umieszczone są filtry anty-smogowe. 

Inwestycja w rekuperacje jest zatem krokiem w przyszłość, który po pewnym czasie zmniejszy koszty życia, latem chłodząc, a zimą dogrzewając dom, świeżym i czystym powietrzem, bez alergenów i smogu.

Filtry antysmogowe na wejściu.

Montaż systemu jest mądrą decyzją, dlatego polecamy go każdemu.

Zalety rekuperacji w domu i mieszkaniu

Wentylacja naturalna (grawitacyjna), czyli dawniej stosowane kominy wentylacyjne do usuwania ciepłego powietrza dzięki zjawisku konwekcji posiada dwie fundamentalne wady.

Po pierwsze, ciepłe powietrze wiąże się z dużymi stratami ciepła, czyli kosztami ogrzewania.

Po drugie, układ taki działa skutecznie zimą, gorzej latem. Czyli nie mamy wpływu na stan powietrza w domu.

Instalacja rekuperacji pozwala precyzyjnie dobrać odpowiednią ilość powietrza, ze względu na ilość i aktywność osób, wykonywane czynności i pracujące urządzenia. Działa to niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. Dodatkowo, poza filtracją powietrza nawiewanego, rekuperator odzyskuje ciepło z wywiewanego powietrza, ogrzewając tym samym powietrza nawiewane, co prowadzi do sporych oszczędności na ogrzewaniu.

Atrakcyjna jest też możliwość połączenia rekuperacji z systemem chłodzenia a nawet ogrzewania.

Dobór właściwej rekuperacji do domu i mieszkania jest podstawą dla wygody i zachowania prawidłowego stanu powietrza w domu, szczególnie dla osób cierpiących na alergie. Rekuperacja pozwoli również na oszczędność energii, dzięki odzyskowi ciepła.

Kontakt

Doradzimy na każdym etapie inwestycji i zaproponujemy optymalne rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi fachowcami.

+48 609 787 335

Oferowane marki

Sprawdzone rozwiązania od sprawdzonych dostawców.